Święto Zmarłych jest dniem, kiedy wszyscy chcemy, by groby naszych bliskich wyglądały jak najbardziej dostojnie. Najlepszą ozdobą wydają się być stroiki, zwłaszcza, że można je wykonać samemu, zarówno z żywych, jak i również ze sztucznych kwiatów.

Wiązanki ze sztucznych kwiatów są oczywiście popularne nie tylko w święto Wszystkich Świętych. Bukiety mogą bowiem zdobić płyty nagrobne właściwie przez cały rok. Jednak to właśnie w dniu 1 listopada na grobach pojawia się najwięcej kwiatowych kompozycji. Chcemy, by groby naszych najbliższych były odświętnie przybrane, aby nie zabrakło na nich bukietów. To nie tylko wyraz naszego szacunku dla tych, którzy już odeszli, ale również przepiękna tradycja, którą warto podtrzymywać.

W tym sezonie najmodniejsze wydają się być przede wszystkim żywe bukiety na Wszystkich Świętych, wykonane z kwiatów w odcieniach fioletu oraz bielu. W tym dniu oczywiście jednak nie tylko takie kolory mogą znaleźć się na nagrobnej płycie. Można również dostać ciekawe kompozycje kwiatowe w wielu innych barwach, a także w kontrastowych zestawieniach. Szczególnie piękny widok tworzą bukiety utworzone z koloru czerwonego oraz jaskrawożółtego. Można jednak również przygotować wiązankę w odcieniu nieco bardziej stonowanym, pastelowym.

W sprzedaży już na kilka dni przed dniem 1 listopada można znaleźć różnorodne wzory bukietów na Wszystkich Świętych. Wybierając taką kwiatową kompozycję trzeba jednak zwracać uwagę nie tylko na kolory, ale także na płytę nagrobną. Wiązanka nie powinna być zbyt duża, by nie zasłaniała grobowej tablicy.

Pamiętajmy też, by kompozycję właściwie ułożyć na grobie, to także bardzo ważne. Wiązanka nie powinna wystawać poza płytę. Można zdecydować się na kilka mniejszych bukietów, ale świetnie będzie się również prezentować jeden duży, okazały bukiet. Kwiaty powinny podkreślać charakter pomnika, a nie zasłaniać go.

Chociaż żywych roślin, również w doniczkach, w sprzedaży obecnie jest sporo, to można też zdecydować się na wiązankę ze sztucznych kwiatów. Takie bukiety mogą postać znacznie dłużej, nic więc dziwnego, że są one tak chętnie nabywane każdego roku tuż przed świętem Wszystkich Świętych.